2 жовтня відзначається щорічне свято Міжнародний день ненасильства.

Дата: 02.10.2021 09:55

2 жовтня відзначається щорічне свято Міжнародний день ненасильства.

Це свято зовсім молоде, але, незважаючи на це, про нього вже знають практично у всьому світі. І в честь такого свята, як Міжнародний день ненасильства ми вирішили розповісти більше про нього.

Міжнародний день не насильства, історія свята:

Міжнародний день ненасильства з’явився в 2007 році. Тоді 15 липня на черговій асамблеї ООН резолюцією № A/RES/61/271 було проголошене цей свято, і обрана постійна дата для нього – 2 жовтня. До речі, саме ця дата Міжнародного дня ненасильства була обрана зовсім не випадково. Оскільки 2 жовтня 1869 року народився Махатма Ганді. Він був не просто лідером руху за незалежність Індії, але й основоположником ненасильства в усьому світі.

За словами Ганді, «ненасильство є найбільшою силою в руках людства. Воно могутніше за найбільш потужну руйнівну зброю, породжену людською винахідливістю». Великий індієць також говорив: «Існує багато такого, за що я готовий померти, але немає нічого такого, за що я був би готовий вбити».

У резолюції ООН сказано, що Міжнародний день ненасильства служить додатковим приводом для того, щоб «пропагувати ненасильство, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз’яснювальної роботи». Тому не дивно, що 2 жовтня, коли відзначається це свято, проходить величезна кількість інформативних заходів.

День ненасильства покликаний нагадати людям, що суперечки та проблеми можна вирішувати мирним шляхом.