СЬОГОДНІ, В ОДЕСІ, ВІДБУЛАСЬ ЦЕРЕМОНІЯ ВШАНУВАННЯ ПЕРЕМОГИ ТА МИРУ В 103-ТЮ РІЧНИЦЮ ЗАКІНЧЕННЯ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
За ініціативи Посольства Франції в Україні, на Католицькій ділянці Другого християнського кладовища Одеси, відбулась церемонію покладання квітів, на місці, де за останні 7 років завдяки зусиллям одеських істориків-дослідників Олександра Сурілова і Дмитра Волошенкова, було знайдено та відновлено меморіали на місцях поховання французьких пілотів Марка Боньє, Марселя Шандона та Жана Робіне, фельдмаршал-лейтенанта та військового губернатора Одеси у 1918 році Едварда Едлера фон Бельца та братське поховання 21-го австро-угорського воїна, а також встановлено пам‘ятний хорватський меморіал до 100-річчя закінчення Першої світової війни.
Участь в церемонії покладання квітів взяв І-й заступник голови Одеської ОДА Борис Волошенков.
103 роки тому підписання Комп’єнського перемир’я в однойменному французькому лісі ознаменувало закінчення кровопролитного конфлікту початку XX-го століття – Першої Світової війни.
Перемир’я набрало чинності об 11 годині 11-го листопада 1918 року. Тоді ж було дано 101 залп — останні постріли Першої світової війни. Внаслідок цього масштабного світового протистояння припинили своє існування у колишніх межах Німецька, Російська, Австро-Угорська та Османська імперії. У полум’ї війни загинуло понад 10 мільйонів людей, понад 50 мільйонів отримали тяжкі поранення.
Вшановуючи пам’ять про ці події в Європі було встановлено дату – Remembrance Day, яку вперше відзначали в Парижі після укладання перемир’я. Згодом на могилі Невідомого солдата вперше запалили вічний вогонь.
З того часу, у Європі та низці інших країн, учасниць Першої світової війни, за традицією щороку об 11 годині ранку 11 числа 11 місяця оголошується хвилина мовчання, присвячена полеглим на полях Першої світової війни.
У багатьох країнах Європи цей день і досі залишається одним із головних пам’ятних днів.