Успенівська сільська рада
Одеська область, Б-Дністровський район

ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОДА СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ РОЗПОЧАВ СЕРІЮ НАРАД З ГОЛОВАМИ ГРОМАД РАЙОНІВ ОБЛАСТІ

Дата: 14.12.2021 09:41
Кількість переглядів: 240

Фото без опису

 

Перша розширена нарада відбулась сьогодні з представниками Одеського району, який був утворений в результаті адміністративно-територіальної реформи та налічує 22 громади, за кількістю мешканців є другим в країні та за територією більший аніж 15 областей в України.

Фото без опису
Фото без опису

“Щотижня ми проводимо селекторні наради з представниками громад Одещини і це дозволяє нам вимальовувати певний механізм співпраці і подальших спільних дій. Особливо це стосується реалізації на територіях громад і районів, програм Президента “Велике Будівництво” та “Велика реставрація”, програм щодо будівництва спортивних комплектів та спортивних арен, відновлення інфраструктурних об’єктів, вирішення питань забезпечення питною водою, реалізації національного проєкту відновлення зрошуваних систем” – зазначив на початку зустрічі голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Окрім цього, особливу увагу учасників наради, голів громад з Одеського району, Сергій Гриневецький, зосередив на проблемних питаннях, серед яких – створення, у новому 2022-му році, нових робочих місць.

Фото без опису
Фото без опису

“У кожного району є своя специфіка! Як приклад — Одеський, який по суті є агломерацією. Але всім сьогодні необхідно зосередити увагу на створенні валового регіонального продукту. І в цьому процесі ми спостерігаємо певні проблеми. Бо в області є такі громади, де майже половина бюджету йде тільки на утримання апарату… А говорячи про перспективи розвитку необхідно зосередити увагу, в громадах, на раціональному використанні головного національного багатства – земельних, природних та людських ресурсів. Це і дозволить налагодити ефективну роботу щодо використання бюджетних коштів і накопичення цих коштів для того, щоб усім головам громад вдалось реалізувати всі ті плани та обіцянки, які кожен з вас давав під час виборчих кампаній” – сказав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

За інформацію голови Одеської райдержадміністрації Юрія Крука, на сьогодні, в Одеському районі мешкає 58 % населення Одеської області, зосереджено 99 % об’ємів вантажопереробки морегосподарського комплексу, близько 75 % промислового виробництва, в агропромисловому комплексі частка виробництва овочів та вилову риби складає 75 % від обсягів області, зернових, зернобобових та соняшника – близько 11 %.

“У 2021 році на території Одеського району в рамках програми Президента “Велике будівництво” реалізовується 8 проектів на загальну суму 259,9 мільйонів гривень: капітально відремонтовано 2 школи, будують 3 дитячих садки (Усатово, Авангард, Таїрова), проводиться капітальний ремонт дитячого садочку в Одесі. Триває реконструкція спорткомплексу “Олімпієць”. До річниці Незалежності проведено реставрацію будівлі Одеського академічного українського театру ім.Василька. Побудовано 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини” – повідомив голова Одеської райдержадміністрації Юрій Крук.

Фото без опису

Основним бюджетоутворюючим податком в бюджетах громад є податок на доходи фізичних осіб, на другому місці – єдиний податок, на третьому місці – надходження плати за землю – 11 % в загальній сумі надходжень і четвертим за значенням у складі бюджетів громад є податок на майно, він складає 4 % в загальній сумі надходжень.

“Бюджети територіальних громад Одеського району це – 61,3 % обсягу місцевих бюджетів області. За 11 місяців 2021 року бюджети громад району виконані на 102,7 %, темп росту до минулого року склав 117,4 %. Річний план вже виконали 7 територіальних громад району (Фонтанська, Авангардівська, Ясківської, Таїровська, Великодолинська, Дачненська, Вигодянська), 11 громад виконали план 11 місяців (Одеська, Чорноморська міська, Южненська, Чорноморська селищна, Дальницька, Красносільська, Біляївська, Маяківська, Великодальницька, Доброславська, Овідіопольська), на жаль 4 громади не забезпечили виконання своїх бюджетів за підсумками 11 місяців (Визирська, Нерубайська, Теплодарська, Усатівська)” – сказав Юрій Крук.

Фото без опису

Проте директор Департаменту фінансів Марина Зінченко, в рамках зустрічі з головами громад Одеського району, закцентувала увагу на більш ефективному використанні коштів територіальними громадами.

Марина Зінченко зауважила, що загалом бюджет Одеського району складається з бюджетів 22 громад. За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів надійшло 11 942,6 млн грн, що становить 62% від загального обсягу надходжень по області.

Директор Департаменту фінансів ОДА підтвердила, що із 22 бюджетів територіальних громад, не забезпечили виконання планових показників 4 громади – це Визирська – 96,3% (-9,7 млн грн), Нерубайська – 98,3% (-2,5 млн грн), Усатівська-90,7% (-1,7 млн грн) та Теплодарська – 96,0% (-1,6 млн грн).

“Протягом року за рахунок перевиконання планових показників 13 територіальних громад збільшили свій обсяг бюджету на 423,5 млн грн, із них: Одеська на 300,0 млн.грн., Таїрівська на 26,4 млн.грн., Авангардівська на 21,4 млн.грн. До того ж, за 11 місяців поточного року надійшло 6 705,36 млн грн з податків на доходи фізичних осіб. Виконання плану становить 101,% (додатково отримано 72,9 млн грн)” – сказала Марина Зінченко.

Фото без опису

Директор Департаменту фінансів також звернула увагу й на проблему сміттєзвалищ та покращення екологічного стану територій громад. Зробити, на її думку, це можна за рахунок фондів охорони навколишнього природнього середовища. Суми залишку на рахунках по місцевим фондам охорони навколишнього природного середовища наразі складають 24,2 млн грн. До того ж, є залишки по відшкодуванню втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва – 37,8 млн.грн.

«Одеський район має дуже великий потенціал! Але ми бачимо по виконанню бюджету, що не всі громади використовують його в повному обсязі», – зазначила Марина Зінченко.

Директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов у своєму виступі зосередив увагу на питаннях рівня середньомісячної заробітньої плати, який за розрахунковими даним, в Одеському районі за січень-вересень 2021 року становить – 11 495 грн. По району офіційно 391 802 працюючих особи, з них 27 903 суб’єктів господарювання.

Фото без опису

“Рівень середньої заробітної плати більше 10 000 грн в Одеському районі – у Визирські й сільській – 22 140 грн, Южненській міській – 21 115 грн, Чорноморській міській – 12 417 грн, Усатівській сільській – 12 332 грн, Одеській міській – 11 359 грн, Авангардівській селищній – 11 128 грн, Чорноморській селищній – 10 575 грн та Красносільській сільській – 10 116 грн. Низький рівень середньомісячної заробітної плати у Великодолинській селищній – 8 601 гривень, Теплодарській міській – 8 462 грн, Великодальницькій сільській – 8 426 грн, Нерубайській сільській – 8 415 грн та Біляївській міській – 8 202 грн” – повідомив Дмитро Радулов.

Окрім цього у своїй доповіді Директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування торкнувся і ще ряду проблемних питань в роботі Одеської районної державної адміністрації та громад району.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

“Не забезпечено вжиття заходів по передачі майна та майнових прав Біляївської, Лиманської, Овідіопольської районних державних адміністрацій, що припиняються – до Одеської районної державної адміністрації (правонаступник). Не складені проекти передавальних актів Біляївської, Лиманської, Овідіопольської районних державних адміністрацій в частині об’єктів державної власності, які перебувають в управлінні районних державних адміністрацій та обліковуються в автоматизованій системі «Юридичні особи». Не забезпечено вжиття заходів проведенню інвентаризації об’єктів державної власності, що знаходяться на території Одеського району. Не забезпечено вжиття заходів по передачі до комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області об’єктів житлового фонду, захисних споруд цивільного захисту, об’єктів інженерної інфраструктури, які у процесі приватизації не ввійшли до статутного капіталу господарських товариств та розташовані на території Одеського району” – зазначив Дмитро Радулов.

Фото без опису
Фото без опису

Під час наради говорили й про те, що чимало громад в Одеському районі не використовують можливості, які надала їм реформа. Зокрема, необхідно, щоб громади, які входять до складу району, розробляли проєкти просторового планування, без якого неможливо провести аудит наявних в громаді земельних ресурсів і виявити ті, що використовуються за тіньовими схемами.

Йшлося і про різні проблеми, які виникли в процесі адміністративно-територіальної реформи і не тільки в Одеському районі. То ж вирішення нагальних важливих соціальних питань, реалізація інфраструктурних проєктів, забезпечення розвитку об’єктів соціально-культурної сфери, розбудова мережі автомобільних доріг, розвинута комунальна інфраструктура, врегулювані проблемні питання щодо розрахунків за енергоносії та комунальні послуги в опалюваний сезон. Саме завдяки такій політиці в громадах і відбуватиметься подальша розбудова якісної інфраструктури Одещини, переконаний голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Але усі спікери казали, що, попри ці проблеми, альтернативи реформуванню немає. Й тому доведеться долати цей дуже не простий шлях.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь