Спрощено правила влаштування дитини в патронатну сім?ю в період воєнного стану

Дата: 14.06.2022 14:37

Спрощено правила влаштування дитини в патронатну сім?ю в період воєнного стану

Спрощено правила влаштування дитини в патронатну сім?ю в період воєнного стану 10.05.2022 р. Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову № 581 «Про внесення змін до Порядку створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя».

Відтепер:

• дозволено влаштовувати до сім’ї патронатного дітей, які не є рідними братами та сестрами або не виховувались в одній сім’ї;

• визначено строк перебування дитини у патронатній сім’ї з урахуванням обставин надзвичайного або воєнного стану;

• визначено механізм переміщення сім’ї патронатного вихователя разом з дитиною у разі надзвичайного або воєнного стану;

• визначено умови, за яких дія договору про патронат припиняється, та встановлено підстави для продовження дії договору про патронат;

• наділено сільських, селищних, міських голів повноваженнями видавати розпорядження про тимчасову організацію роботи сім’ї патронатного вихователя в умовах, коли орган опіки та піклування не має можливості виконувати свої функції.

Зазначені зміни спрямовані на спрощення влаштування та перебування дітей в патронатні сім?ї у період запровадження в Україні надзвичайного або воєнного стану.

Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/go/581-2022-%D0%BF