Успенівська сільська рада
Одеська область, Б-Дністровський район

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 29.11.2022 13:59
Кількість переглядів: 100

Фото без опису

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

Період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

«16 днів проти насильства»  –  це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини. Втім, деякі духовні течії, вважають, що насильство є результатом насильства, і поки буде вбивство тварин, особливо корів, доти будуть війни та насильство, і це порочне коло ніколи не перервати. Іншими словами, «що посієш, то й пожнеш» працює на всіх рівнях без підведення заповідей «не вбий» під свої потреби та бажання. Також потрібно розуміти, що жінки все ж таки не рівні з чоловіками, і потребують захисту, адже питання щодо насильства над чоловіками ніколи не стояло, оскільки чоловіків не потрібно захищати. Захист потребують жінки, діти та похилі люди. Але потрібно усвідомлювати, від чого саме захищати потрібно жінок, дітей та людей похилого віку, і як цей захист (хоча скоріш турботу) повинен проявлятись, і приводити, в кінці кінців, зазначені категорії суспільства до щастя. Наприклад, прояви фемінізму, які роблять жінок рівними з чоловіками в чоловічому середовищі (наприклад, право на працю в вугільнодобувній шахті, вантажником та ін., чи на рівні з чоловіками, ходити в будь-яку пору доби деінде без супроводу) можуть лише зашкодити, аніж привести до щасливого життя.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” з 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Питання домашнього насильства перебуває на особливому контролі, саме тому 7 грудня 2017 року Верховна рада України прийняла Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» № 2229-VII.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь