Успенівська сільська рада
Одеська область, Б-Дністровський район

Про сімейний Патронат в Україні

Дата: 02.12.2022 15:45
Кількість переглядів: 103

Фото без опису

26 січня 2016 року Верховною радою прийнятий Закон України, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми”, який регламентує функціонування патронатнатної сім’ї.
        Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

        Хто може бути патронатними вихователями?
        Паторнатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
        Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
        Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають вищу освіту у галузі соціальної роботи, освіти, охорони здоров’я, соціальних та поведінкових наук та досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного Кодексу України).
        Які документи треба, щоб стати патронатним вихователем?
        Кандидати у патронатні вихователі подають до соціального закладу за місцем їх проживання, зокрема до Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, такі документи:
        – заяву кандидата у патронатні вихователі;
        – заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї;
        – копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічника патронатного вихователя;
        – довідку про склад сім’ї (форма №3);
        – копію свідоцтва про шлюб;
        – копію диплома про вищу освіту кандидата у патронатні вихователі, довідки про стан здоров’я патронатного вихователя та членів сім’ї, які проживають разом із ним (відсутність хронічних захворювань, результати обстеження повнолітніх членів сім’ї наркологом, венерологом, психіатром);
        – довідку про доходи повнолітніх членів сім’ї;
        – довідку про наявність чи відсутність судимості кандидата у патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним;
        – документ, що підтверджує право власності на житло або кристування житловим приміщенням;
        – письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей (згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.
        Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?
        Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного Кодексу України.
        На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.
        

Як щодо грошей?
        Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України (на період до 31.12.2018 року), надалі – за рахунок коштів, що передбачаються у відповідних місцевих бюджетах.
        На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку
        У разі, коли дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя.
        По завершенню дії договору про патронат чи при припиненні діяльності сім’ї патронатного вихователя здійснюється перерахунок коштів у відповідності до віку та кількості дітей.
        За рішенням органів місцевого самоврядування сім’ям патронатних вихователів можуть встановлюватися інші соціальні гарантії для створення відповідних умов догляду та утримання, дітей, які потребують тимчасового влаштування.
        Оплата послуг за здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям.
        Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять мінімальних заробітних плат (16000 грн.), а в період між влаштуванням дітей – півтори мінімальні заробітні плати (4800грн.) і не залежить від стипендії на кожну дитину.
        Оплачуваний період між влаштуванням дітей становить не більше 60 календарних днів на рік.
        У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину та категорію, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків.
        Нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатних вихователів із сум їх грошового забезпечення здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Спрощено правила влаштування дитини в патронатну сімʼю в період воєнного стану

Спрощено правила влаштування дитини в патронатну сімʼю в період воєнного стану 10.05.2022 р. Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову № 581 «Про внесення змін до Порядку створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя».

Відтепер:

• дозволено влаштовувати до сім’ї патронатного дітей, які не є рідними братами та сестрами або не виховувались в одній сім’ї;

• визначено строк перебування дитини у патронатній сім’ї з урахуванням обставин надзвичайного або воєнного стану;

• визначено механізм переміщення сім’ї патронатного вихователя разом з дитиною у разі надзвичайного або воєнного стану;

• визначено умови, за яких дія договору про патронат припиняється, та встановлено підстави для продовження дії договору про патронат;

• наділено сільських, селищних, міських голів повноваженнями видавати розпорядження про тимчасову організацію роботи сім’ї патронатного вихователя в умовах, коли орган опіки та піклування не має можливості виконувати свої функції.

Зазначені зміни спрямовані на спрощення влаштування та перебування дітей в патронатні сімʼї у період запровадження в Україні надзвичайного або воєнного стану.

Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/go/581-2022-%D0%BF


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь