Як відшкодувати зруйноване війною житло в Україні та зробити життя на новому місці комфортнішим? - Дія.Безбар'єрність
Дата: 09.02.2023 10:54
Кількість переглядів: 143
Як працює механізм виділення компенсацій
Громадянин України, який втратив житло внаслідок війни може подати заявку на відшкодування через додаток "Дія", нотаріуса, ЦНАП або органи соціального захисту.
Далі Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації протягом 30 днів вивчає отриману заяву та супутні документи, забезпечує обстеження знищеного об'єкта та ухвалює рішення щодо компенсації.
У разі позитивного рішення громадянину видається житловий сертифікат, який діє протягом 5 років. Даний сертифікат можна використати для придбання квартири, іншого житлового приміщення, приватного, садового або дачного будинку на первинному чи вторинному ринках.
Для купівлі житла можна використати один або кілька сертифікатів. Обрати об'єкт можна самостійно в будь-якому населеному пункті України, окрім тимчасово окупованих територій та місць проведення бойових дій.
Як зробити життя на новому місці комфортнішим
Тут є кілька об‘ємних гідів, що детально розбирають основні питання:
- Загальний гід по статусу ВПО.
- Поради, які допоможуть структурувати план дій на випадок евакуації.
- Яка фінансова допомога передбачена для ВПО.
- Як знайти житло для ВПО.
- Як отримати гуманітарну допомогу.
Студенти, пенсіонери, майбутні мами, військовозобов’язані переселенці – до якої соціальної групи ви б не належали – на «Дія.Безбар’єрність» кожен знайде відповіді на свої запитання.
«Дія. Безбарʼєрність» створено у межах ініціативи «Без бар’єрів» спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, а також Швеції. Аналітичну допомогу надавала громадська організація «Безбар’єрність».
« повернутися