Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом

Дата: 21.04.2023 09:20

До Києва прибув Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Це перший візит високопосадовця до України з початку повномасштабного вторгнення росії.

🤝 Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Генеральним секретарем.

Йшлося про:

🔹Очікування з боку України від засідання у форматі Рамштайн, яке відбудеться завтра, прискорення постачання деяких видів зброї та збільшення військової підтримки в межах ініціативи;

🔹Вільнюський саміт НАТО, до участі у якому запрошений Президент України, та питання членства України в Альянсі;

🔹Гарантії безпеки для України на шляху до НАТО. Президент України підкреслив, що ці гарантії ні в якому разі не замінюють і не відкладають членство України в НАТО. Вони необхідні для встановлення безпекового середовища, поки триватиме реалізація рішень щодо членства.

💬 «Цей візит пана Генерального секретаря – перший за час повномасштабної війни – ми трактуємо як знак, що Альянс готовий розпочинати нову главу у відносинах з Україною – главу амбітних рішень», – наголосив Президент України під час прес-брифінгу.

Зі свого боку Єнс Столтенберг запевнив, що місце України в євроатлантичній сім’ї – в НАТО:

💬 «І з часом наша підтримка допоможе вам зробити це можливим. Сьогодні ми з Президентом обговорювали багаторічну ініціативу підтримки. Це допоможе вам перейти від обладнання та доктрин радянських часів до стандартів НАТО. І забезпечити повну взаємодію з Альянсом», – зазначив Генеральний секретар.

🔗Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/t5rlsjq

Офіс Президента України