ЄВРОДЕПУТАТИ ЗАКЛИКАЮТЬ ДО СКООРДИНОВАНОЇ СТРАТЕГІЇ ЄС ПРОТИ ІНОЗЕМНОГО ВТРУЧАННЯ

Дата: 28.04.2023 09:15

🔹 Агресивна війна росії проти України зробила ще більш очевидним зв’язок між спробами іноземного втручання й маніпулювання інформацією та загрозами ЄС і його найближчим сусідам, Західним Балканам і країнам Східного партнерства, а також глобальній безпеці та стабільності.

У зв’язку із цим, євродепутати закликають:

🔹розробити ефективний пакет із захисту демократії;

🔹 виділити фінансування для боротьби з дезінформацією та підтримки демократичних процесів;

🔹 вилучити використання обладнання та програмного забезпечення виробників із країн високого ризику, зокрема, Китаю та росії, наприклад: TikTok, ByteDance, Huawei, ZTE, Kaspersky, NtechLab або Nuctech.

Деталі у матеріалі за посиланням: https://ukraine.europarl.europa.eu/…/20230426CAN69591

Враховуючи допити генерального директора TikTok Чу Шоу Цзи в Конгреcі США, слід  зазначити, що "вилучання" потрібно проводити прозоро і обґрунтовано, а не для того, щоб знищувати конкурентів, як то спостерігається з TikTok та його дочірньою компанією ByteDance, де він складає конкуренцію західним соціальним мережам, і має значний вплив на маси, попри бажання відповідних спецслужб. Саме США надали імпульс закликам законодавців заборонити платформу по всій країні, проте, як доводиться спостерігати, данний імульс дійшов і до ЄС. Захист від конкурентів цензурованих соціальних мереж, які застосовують цензуру навіть в тих країнах, де вона заборонена Конституцією - мало схоже на захист демократії.