24 ТРАВНЯ – ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ Й КУЛЬТУРИ

Дата: 24.05.2023 09:20

24 травня - особлива дата, яка відзначається науковцями з різних країн. Це свято, присвячене Дню слов'янської писемності й культури, вшановує пам'ять святих Кирила і Мефодія. Ці просвітителі й провідники християнства, народжені у IX столітті, принесли нам великий дар - слов'янську абетку.

Кирило, відомий як Костянтин, і його старший брат Мефодій народились у місті Солунь, що знаходиться в Греції. Кирило створив слов'янську абетку, змінивши грецьку абетку, щоб вона відповідала особливостям слов'янської мови. Він додав нові букви, запозичені з глаголиці. Цей алфавіт, названий на честь Кирила, поширився серед східних і південних слов'ян і став відомим як "кирилиця".

У 1863 році відзначили 1000-річчя створення слов'янської абетки, тоді вперше було встановлено День слов'янської писемності й культури. Але офіційне визнання цього свята на державному рівні в Україні настав у 2004 році. Того дня, 24 травня, за Указом Президента України, відзначається День слов'янської культури і писемності.

З цим унікальним святом ми вітаємо всіх! Нехай День слов'янської писемності й культури стане нагадуванням про значущість слова, мови і культури в нашому світі.