Сексуальне насильство під час війни – це воєнний злочин
Сексуальне насильство під час війни – це воєнний злочин, і для його покарання є дієві правові інструменти.
Які дії окупантів кваліфікуються як СНПК? Будь-який примус сексуального характеру чоловіків, жінок та дітей. Від дотиків, примусового роздягання (в тому числі при фільтрації) до травмування статевих органів та зґвалтування.
Чи має значення, як давно відбувся злочин? Ні, це злочин без строку давності. По допомогу можна звернутися, коли відчуваєте готовність. Навіть через декілька років.
Якщо ви, ваші рідні чи знайомі пережили злочини окупантів – будь ласка, зверніться по допомогу. Система безоплатної правової допомоги надає консультації з правових питань, необхідну інформацію та послуги адвокатів.
Що таке "добровільна згода" та "обставини примусу"
Існують такі умови, як, наприклад, постійне, масове насильство. Такими умовами є і війна. Наявність таких умов — обставин примусу, унеможливлює будь-який факт добровільної згоди людини. Чи можемо ми говорити про вибір людини, якщо вона не чинила фізичного опору, чи, умовно, "погодилась" на вступ у сексуальні відносини з озброєним ворогом? Чи погодилась жити з ним в умовному "позашлюбному житті"?
Якщо людина була в обставинах примусу, згідно з міжнародною кримінальною практикою не потрібно доводити що згоди не було.
Зверніться до контактного центру БПД - 0 800 213 103 (безоплатно та конфіденційно).
Ми поруч, щоб допомогти!