НОРМАТИВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ СУБСИДІЙ НЕ ПІДВИЩУВАТИМУТЬ ДО КІНЦЯ ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 13.07.2023 09:16

Українці зможуть отримувати житлову субсидію, якщо витрати на комуналку перевищуватимуть 15 % від сукупного доходу домогосподарства. Відповідно до ухваленої Кабміном постанови № 651 цей норматив не змінюватимуть до кінця дії воєнного стану й протягом одного місця після його завершення чи скасування.

Раніше передбачалося, що після закінчення карантину через пандемію коронавірусу цей показник мав зрости до 20 %.

«До початку карантину обов’язкова базова норма плати за послуги становила 20 % від середнього сукупного доходу домогосподарства. Із введенням карантину базову норму було змінено на 15 %. І вже починаючи із серпня, знову базову норму мали переглянути й встановити 20 %», — зазначила директорка департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України Олена Охріменко в ефірі телемарафону.

За її словами, якби не було ухвалене відповідне рішення про залишення норми на рівні 15 %, розмір субсидії в частини українців зменшився б, а частина взагалі втратила б таку допомогу.