Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо зміни назви села Миколаївка-Новоросійська

Дата: 17.07.2023 09:30

Успенівська сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області пропонує до громадського обговорення питання щодо зміни назви села Миколаївка-Новоросійська

1.

Мета громадського обговорення:

Врахування думки учасників громадського обговорення під час прийняття рішення Успенівською сільською радою щодо зміни назви села Миколаївка-Новоросійська.

2.Пропозиція щодо зміни назви села Миколаївка-Новоросійська на село Байрамча

2.1.

Найменування суб’єкта, що вніс пропозицію щодо зміни назви села :

Успенівська сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області.

2.2.

Назва села, назву якого пропонується змінити:

Миколаївка-Новоросійська

2.3.

Нова назва  села:

Байрамча

(переклад з тюрської мови - «Святкове поселення»)

3.

Обґрунтування пропозиції щодо зміни назви села, що зазначена в пункті 2 цього Інформаційного повідомлення:

Військова агресія російської федерації проти України актуалізувала необхідність зміни (перейменування) об'єктів топоніміки населених пунктів, які пов'язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР.

Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму визначила список найбільш поширених «російських» урбанонімів, які рекомендуються до перейменування у першу чергу, до якого війшла і назва села Миколаївка-Новоросійська.

Експертна рада звернула увагу на те, що значна кількість власних назв населених пунктів пов’язана з росіянами, чия діяльність, за великим рахунком, не мають стосунку до України, її історії, науки, культури.

3 метою мінімізації впливу радянсько-російських наративів на світогляд громадян України, встановлення історичної справедливості є необхідність змінити назву села Миколаївка-Новоросійська, повернути історичну назву Байрамча, яка  існувала до 1856  та з 1918 – 1944 років.

4.

Строк, місце проведення заходів з громадського обговорення:

Строк проведення громадського обговорення - 2 місяці з 17 липня 2023 року по 16 вересня 2023 року.

Місце проведення громадського обговорення у формі консультації з громадськістю - село Миколаївка-Новоросійська Успенівської сільської територіальної громади.

5.

Порядок громадського обговорення, строк і форма подання пропозицій (зауважень), поштова адреса, адреса електронної пошти:

Учасники громадського обговорення надають свої пропозиції і зауваження з питання щодо зміни назви  села Миколаївка-Новоросійська у строк до 16 вересня 2023 року

включно в письмовому та/або електронному вигляді на адресу Успенівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області: 68242, с.Успенівка, вул. Кишинівська, 73, електронна адреса: Фото без опису, старости Миколаївко-Новоросійського  старостинського округу Юрескула Володимира Івановича: 68244, с. Миколаївка-Новоросійська, вул. Молодіжна, 55(б), електронна адреса: Фото без опису.

У пропозиції або зауваженні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання фізичної особи, викладено суть порушеного питання, Зауваження і пропозиція повинні бути підписані фізичною особою (особами) із зазначенням дати.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

Анонімні зауваження і пропозиції не реєструються    розглядаються.

6.

Найменування організатора громадського обговорення:

В. о.  голови Успенівської сільської ради

Кліманова Надія Іванівна

7.

Місцезнаходження та адреса електронної пошти

організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

68242, с. Успенівка, вул. Кишинівська, 73, електронна пошта: Фото без опису

8.

Прізвище та ім’я особи, відповідальної за проведення громадського обговорення, її телефон та адреса електронної пошти:

Староста Миколаївко-Новоросійського старостинського округу Юрескул Володимир Іванович моб. тел. 096 531 53 05, електрона пошта: Фото без опису

9.

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:

Результати громадського обговорення будуть розміщені на офіційному веб-сайті Успенівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області  Фото без опису у десятиденний строк з дати завершення громадського обговорення.