Децентралізація генерації – один з пріоритетів у підготовці енергосистеми до зими

Дата: 14.08.2023 09:15

▶️ Відновлення енергетичних об’єктів Полтавщини здійснюється за графіком, і до початку ОЗП вони будуть повністю готові.

Про це під час брифінгу зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, перебуваючи з робочою поїздкою в Полтавській області.

💬 «Одним із пріоритетів у підготовці до опалювального сезону є децентралізація генерації. Це частина нашої енергетичної стратегії та відповідь на російський тероризм щодо об’єктів енергетики, який ми побачили минулої зими», – сказав міністр.

Він пояснив, що російські атаки призвели до дисбалансу в енергосистемі, коли в частині областей вироблялося електроенергії більше за потреби у споживанні і не було можливостей передавати електроенергію далі. Тому були розроблені плани з розвитку локальної генерації, а саме встановлення газотурбінних установок, зокрема і на Полтавщині.

▶️ Герман Галущенко також зазначив, що в країні триває наймасштабніша ремонтна кампанія за всю історію незалежності України. Один з її пріоритетів – це необхідність додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності до початку опалювального сезону. З них 504 МВт вже додані в систему. Окрім того, мегавати нової генерації будуть додані за рахунок ВЕС, СЕС та газотурбінних установок.