Кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин

Дата: 03.11.2023 09:15

З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ у дикій фауні на території Успенівської сільської ради була проведена осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких та бродячих тварин проти сказу.
Наразі, у зв'язку з воєнним станом, проводиться лише наземний розподіл принад, а саме: робочі групи вручну розкладатимуть принади із вакциною на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських угіддях тощо.
Принади були розкладені на заздалегідь визначеній площі, яка погоджена із районною військовою адміністрацією (крім населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг).
Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною.
Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.
У разі виявлення брикетів із вакциною просимо їх не чіпати, не переміщати на інші місця та не руйнувати, не переносити з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти.