З нового року землю можуть купувати юридичні особи
Змін до другого етапу земельної реформи не буде. З 1 січня запрацює земельний ринок для юридичних осіб як і планувалось. На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час конференції УКАБ «Ведення агробізнесу в Україні», яка відбулась у Києві.
«З нового року у нас новий етап земельної реформи. Ніяких змін ми не плануємо. Це означає, що з нового року землю можуть купувати юридичні особи», – підкреслив Микола Сольський.
Він наголосив, що війна спонукає навпаки пришвидшувати реформи, а не сповільнювати.
«Маємо рухатись в сторону лібералізації, а не жорсткого регулювання. Тому що війна – це причина навпаки рухатись швидше з реформами. В першу чергу ми маємо самі дбати про себе. Бізнес сентиментами не керується. У нас мають бути зручні правила, не гірші ніж в країнах, де готові вкладати гроші», – підкреслив Міністр агрополітики.
Він підкреслив, що Україні вдалося організувати морський коридор, який зараз успішно працює для експорту в тому числі аграрної продукції.
«Було сміливе рішення, щоб морем керували ми самі. Це дало результати. Море працює, і кожен з нас це відчуває», – зазначив Міністр.
Участь в конференції також взяв заступник міністра Маркіян Дмитрасевич. Він зауважив, що українське аграрне законодавство зараз проходить важливий етап адаптації до європейських норм. І бізнесу також варто ретельно готуватись до конкуренції на європейському ринку. Зазначивши, що для українського аграрного сектору членство в ЄС – це багато можливостей, а також певні виклики. Він наголосив, на необхідності вже враховувати норми ЄС в плануванні діяльності аграрних підприємств.
Довідково:
Оридичні особи з 2024 року зможуть купувати землю – до 10 тис га в одні руки (наразі з 1 липня 2021 року до 2024 року право на придбання землі є тільки у фізичних осіб – до 100 га в одні руки).
Відповідно до ч. 7 ст. 130 Земельного кодексу України продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності забороняється.
В межах ХV Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні» представники влади та бізнесу разом обговорюють можливості та перспективи наступного аграрного сезону. Серед тем обговорення: прифронтовий агробізнес, адаптація аграрного сектору в умовах євроінтеграційних процесів, реінтеграція ветеранів в агробізнесі.