Зміни до Постанови КМУ560 щодо процедури оформлення відстрочки
Оголошення
Шановні мешканці нашої громади чоловічої статі віком від 25 до 60 років, які обмежено придатні до військової служби, просимо підтвердити свої обмеження до 4 лютого, згідно постанови КМУ №560 (зі змінами) від 31.12.2024 року №1558, у РТЦК та СП смт Сарата вул. Соборна буд 29.
Розглянемо зміни, внесені до Постанови КМУ 560 - щодо процедури оформлення відстрочки.
В новій редакції чітко визначено, що заява про надання відстрочки подається до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку.
Я і раніше роз'яснювала саме так, але чітко в Постанові це зазначено не було. Вважаємо, що усунули прогалину.
Якщо ви пебуваєте на обліку в ТЦК та СП в Харкові, а фактично знаходитись в Києві, заяву про надання відстрочки все одно небхідно подавати в ТЦК та СП в Харкові. Або ж спочатку змінювати місце військового обліку, а потім вже подавати заяву в новий тЦК та СП.
З'явилась умова про необхідність пред'явленя військово-облікового документа при подачі заяви на відстрочку.
Раніше такої умови не було, а на практиці без ВОД заяву про відстрочку або не приймали, або вімовляли в наданні відстрочки.
Новина приємна: в Постанов чітко прописали, що електронний ВОД також підходить
Змінилось формулювання щодо отримання відстрочки автоматично на підставі даних з реєстрів.
В новій редакції чітко простежується, що для цього необхідно подати відповідний запит (тобто сама по собі відстрочка без активних дій з боку військовозобовєязаного не виникне). Тут, звичайно,мова йде про ті види відстрочок, які на сьогодні можна оформити через "Резерв+".
Також з'явилась норма про те, що відстрочка не лише автоматично оформлюється, а й автоматично скасовується. Думаю, мова йде про певні налаштування програми, яка має виявляти зникнення підстав для відстрочки, але як це працюватиме на практиці - поки що незрозуміло
Визначені строки, протягом яких органи мають надати відповдь на запит комісії з метою перевірки підстав для відстрочки. Це 5 робочих днів з дня отримання запиту.
Визначені строки розгляду заяви комісією. Якщо запит до інших органів не направлявся - 7 днів, якщо направлявся - 15 днів.
Також з'явилась така норма: "У разі неотримання від органу державної влади, іншого державного органу відповіді на запит комісія не пізніше ніж на п’ятнадцятий день з дати реєстрації заяви приймає рішення на підставі поданих заявником документів. Про відсутність відповіді від органу державної влади, іншого державного органу на запит зазначається в протоколі.".
Виникає питання: яке рішення має приняти комісія в такій ситуації? Тут передбаачє проблеми
Зміни, на які ми всі чекали: "У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.".
Відповідно, для прожовження відсточки тепер не треба вчиняти жодних додаткових дій. Як воно буде на практиці - дізнаємось в лютому.
Зверніть увагу: це стосується лише тих відстрочок, які надані комісією до дати, коли мав закінчитись воєнний стан. Якщо у вас зазначена інша дата, необхідно буде вчиняти додаткові дії для продовження відстрочки.
Детальніше прописана процедура скасування відстрочки комісією. Нагадаю, що у комісії можливість скасувати раніше надану відстрочку була і за сторою редакцією Постанови.
Відстрочка особам з інвалідністю тепер має надаватись на весь строк їх інвалідності.
Відстрочка здобувачам освіти надаватиметься на 1 семестр (але не більше, ніж на 6 місяців).
Відстрочка викладачам надаватиметься до закінчення начального року.
Нарешті врегульоване питання, коли в реєстр має бути внесена інформація про надану відстрочку:
"Відомості про надання або скасування відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період заносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у день оформлення довідки про надання відстрочки (додаток 6) або в день надсилання повідомлення про скасування відстрочки (додаток 10) засобами поштового зв’язку на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (за умови її уточнення) або адресу електронної пошти, зазначеної у заяві про надання відстрочки (додаток 4), або повідомлення засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності)."
Для мене це було очевидним, але на практиці часто ТЦК та СП не вносили іформацію в реєстр, доки із цим питанням військовозобовєязаний не звернеться окремо. Тепер такого не має бути (сподіваємось).
Від інтернів нарешті не вимагатимуть довідку за формою додатку 9, а лише документи про зарахування до інтернатури.
Норму про заборону направлення на ВЛК тих, хто звернувся для оформлення відстрочки, уточнили. Тепер ця заборона НЕ розповсбджується
на тих, хто був визнаний обмежено придатним.
Інакше кажучи, обмежено придатним доведеться пройти ВЛК, навіть якщо вони звернулись для оформлення відстрочки (звісно, за умови, що ТЦК та СП направить на ВЛК).
Те саме стосується і тих, хто був визнаний тимчасово непридатними.
Змінені вимоги до документів, які мають подаватись для оформленя відстрчоки згідно додатку 5 - пр це напишу окремий допис.
З текстом Постанови можна ознайомитись за посиланям